ATS-EXL69-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2199-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL69-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X36.28MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL69-300-R0 Models
Category
Width
1.417" (36.00mm)
Mfr
Fin Height
1.122" (28.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
12.10°C/W
Length
11.811" (300.00mm)