CA-DKCA1-50LQ-I0I0
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-50LQ-I0I0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-50LQ-I0I0
Description
COAX CBL U.FL MHF1 TO U.FL MHF1
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 0.81mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.00mm)
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
Length
1.969" (50.00mm)
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
Frequency - Max
6 GHz