125SH-A-10-TR-SMT
DigiKey Part Number
2057-125SH-A-10-TR-SMT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125SH-A-10-TR-SMT
Description
CONN HEADER SMD R/A 10POS 1.25MM
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 10 position 0.049" (1.25mm)
Insulation Height
0.134" (3.40mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
250VAC