AVR-1Z100612SR15LT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AVR-1Z100612SR15LT |
Description | FIXED IND 150NH 83A 0.125 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 nH Unshielded Molded Inductor 83 A 0.125mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 88A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.125mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.386" L x 0.228" W (9.80mm x 5.80mm) |
Tolerance ±15% | Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm) |