ATFC-0402HQ-4N7B-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATFC-0402HQ-4N7B-T |
Description | FIXED IND 4.7NH 330MA 500 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 nH Unshielded Thin Film Inductor 330 mA 500mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ATFC-0402HQ-4N7B-T Models |
Category | DC Resistance (DCR) 500mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 16 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 7GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 500 MHz |
Type Thin Film | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.1nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm) |