ASVV-32.768MHZ-N152-T
DigiKey Part Number
535-9346-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9346-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9346-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVV-32.768MHZ-N152-T
Description
XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 MHz VCXO CMOS, TTL Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASVV-32.768MHZ-N152-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
30mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)