ASVK-32.768KHZ-LJ-T
DigiKey Part Number
535-ASVK-32.768KHZ-LJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASVK-32.768KHZ-LJ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASVK-32.768KHZ-LJ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVK-32.768KHZ-LJ-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASVK-32.768KHZ-LJ-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)