ASV-50.000MHZ-E-T
DigiKey Part Number
535-10087-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10087-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10087-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASV-50.000MHZ-E-T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASV-50.000MHZ-E-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
30mA
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5.08)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)