AST3TDATACJ5-10.0000MHZ
DigiKey Part Number
535-AST3TDATACJ5-10.0000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AST3TDATACJ5-10.0000MHZ
Description
XTAL OSC TCXO 10 MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AST3TDATACJ5-10.0000MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
10mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)