AST3TDA53TACJ2-20.0000MHZ is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
20 MHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
TCXOs for 5G Infrastructure Applications
AST3TDA53TACJ2-20.0000MHZ
DigiKey Part Number
535-AST3TDA53TACJ2-20.0000MHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AST3TDA53TACJ2-20.0000MHZ
Description
XTAL OSC TCXO 20 MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AST3TDA53TACJ2-20.0000MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)