ASPIAIG-Q7050-3R3M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q7050-3R3M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q7050-3R3M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-Q7050-3R3M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q7050-3R3M-T
Description
FIXED IND 3.3UH 13A 11.4 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 13 A 11.4mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q7050-3R3M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
14A
DC Resistance (DCR)
11.4mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)