ASPIAIG-Q1510-100M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPIAIG-Q1510-100M-T |
Description | FIXED IND 10UH 24A 8.6 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 24 A 8.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPIAIG-Q1510-100M-T Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 26A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 8.6mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.689" L x 0.650" W (17.50mm x 16.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |