ASPIAIG-Q1010-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q1010-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q1010-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-Q1010-2R2M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q1010-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 32A 2.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 32 A 2.8mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q1010-2R2M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
29A
DC Resistance (DCR)
2.8mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)