ASPI-F7050-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-F7050-4R7M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-F7050-4R7M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-F7050-4R7M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-F7050-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 11A 17.2 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 11 A 17.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-F7050-4R7M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7A
DC Resistance (DCR)
17.2mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)