ASPI-F1060-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-F1060-4R7M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-F1060-4R7M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-F1060-4R7M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-F1060-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 14A 10.72 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 14 A 10.72mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-F1060-4R7M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
22A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
10.72mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)