ASPI-8040LR-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-8040LR-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-8040LR-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-8040LR-2R2M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-8040LR-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 14.5A 9.41 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 14.5 A 9.41mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-8040LR-2R2M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
10.2A
DC Resistance (DCR)
9.41mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)