ASPI-8030LR-100M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-8030LR-100M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-8030LR-100M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-8030LR-100M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-8030LR-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 5.3A 55.1 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 5.3 A 55.1mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-8030LR-100M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
55.1mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)