ASFLMB-16.000MHZ-LY-T
DigiKey Part Number
535-10987-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10987-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10987-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFLMB-16.000MHZ-LY-T
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFLMB-16.000MHZ-LY-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
16mA
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)