ASFLK-32.768KHZ-LJT
DigiKey Part Number
535-ASFLK-32.768KHZ-LJTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASFLK-32.768KHZ-LJTCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASFLK-32.768KHZ-LJTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFLK-32.768KHZ-LJT
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ TTL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASFLK-32.768KHZ-LJT Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
1mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-CSMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)