ASFL1-125.000MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-ASFL1-125.000MHZ-LC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASFL1-125.000MHZ-LC-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASFL1-125.000MHZ-LC-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFL1-125.000MHZ-LC-T
Description
XTAL OSC XO 125.000MHZ HCMOS TTL
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFL1-125.000MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)