ASEMB-24.576MHZ-LY-T
DigiKey Part Number
535-ASEMB-24.576MHZ-LY-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASEMB-24.576MHZ-LY-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASEMB-24.576MHZ-LY-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEMB-24.576MHZ-LY-T
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASEMB-24.576MHZ-LY-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
16mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)