ASE-14.7456MHZ-L-C-T
DigiKey Part Number
535-ASE-14.7456MHZ-L-C-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASE-14.7456MHZ-L-C-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASE-14.7456MHZ-L-C-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASE-14.7456MHZ-L-C-T
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASE-14.7456MHZ-L-C-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)