ASDDV-27.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-ASDDV-27.000MHZ-LR-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASDDV-27.000MHZ-LR-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASDDV-27.000MHZ-LR-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDDV-27.000MHZ-LR-T
Description
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
27 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASDDV-27.000MHZ-LR-T Models
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)