ASDDV-26.000MHZ-LR-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASDDV-26.000MHZ-LR-T |
Description | OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASDDV-26.000MHZ-LR-T Models |
Category | Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V |
Mfr | Frequency Stability ±25ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 4mA |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |