ASCODV-24.000MHZ-LR-T3
DigiKey Part Number
535-ASCODV-24.000MHZ-LR-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASCODV-24.000MHZ-LR-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASCODV-24.000MHZ-LR-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASCODV-24.000MHZ-LR-T3
Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
4mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)