ASAK-32.768KHZ-LRS-T
DigiKey Part Number
535-13275-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13275-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13275-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASAK-32.768KHZ-LRS-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASAK-32.768KHZ-LRS-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
240µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)