APAEA1575R0940K14-T
DigiKey Part Number
535-12608-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAEA1575R0940K14-T
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APAEA1575R0940K14-T Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
1.5
Series
Return Loss
-10dB
Packaging
Tray
Gain
-1dBic
Part Status
Active
Termination
Pin
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz