APAE1621R2540ABDD1-T
DigiKey Part Number
535-13402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAE1621R2540ABDD1-T
Description
RF ANT 1.621GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Iridium™ Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APAE1621R2540ABDD1-T Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Tray
Gain
4dBic
Part Status
Active
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.621GHz
Height (Max)
0.181" (4.60mm)
Frequency Range
1.616GHz ~ 1.626GHz