APAE1575R1840BADB1F-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 535-11946-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | APAE1575R1840BADB1F-T |
Description | RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | APAE1575R1840BADB1F-T Models |
Category | Antenna Type Ceramic Patch |
Manufacturer Abracon LLC | Number of Bands 1 |
Series | VSWR 1.5 |
Packaging Tray | Gain 3.3dBic |
Part Status Active | Termination Pin |
RF Family/Standard Navigation | Mounting Type Adhesive |
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz) | Height (Max) 0.181" (4.60mm) |
Frequency (Center/Band) 1.575GHz | Applications GPS |
Frequency Range 1.557GHz ~ 1.563GHz |