AOCJY-100.000MHZ-F-T
DigiKey Part Number
535-AOCJY-100.000MHZ-F-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOCJY-100.000MHZ-F-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AOCJY-100.000MHZ-F-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJY-100.000MHZ-F-T
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V Amplitude Control 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±30ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Absolute Pull Range (APR)
±700ppb
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Frequency
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)