AMXLA-Q6030-220M-T
DigiKey Part Number
535-AMXLA-Q6030-220M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMXLA-Q6030-220M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AMXLA-Q6030-220M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMXLA-Q6030-220M-T
Description
FIXED IND 22UH 2.8A 168 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.8 A 168mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AMXLA-Q6030-220M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.6A
DC Resistance (DCR)
168mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)