AK7DBF1-100.0000T2
DigiKey Part Number
535-15194-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15194-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15194-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK7DBF1-100.0000T2
Description
XTAL OSC XO 100MHZ 2.5V LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AK7DBF1-100.0000T2 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
27mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)