AK3LPHEF1-156.2500T
DigiKey Part Number
535-AK3LPHEF1-156.2500TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AK3LPHEF1-156.2500TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AK3LPHEF1-156.2500TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK3LPHEF1-156.2500T
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
24mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)