AK3APAF1-212.2500T
DigiKey Part Number
535-AK3APAF1-212.2500TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AK3APAF1-212.2500TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AK3APAF1-212.2500TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK3APAF1-212.2500T
Description
XTAL OSC XO 212.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
212.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
60mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)