AK1LPHEF1-156.2500T3
DigiKey Part Number
535-AK1LPHEF1-156.2500T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AK1LPHEF1-156.2500T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-AK1LPHEF1-156.2500T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK1LPHEF1-156.2500T3
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.83mm)