AIML-0603-3R3K-T
DigiKey Part Number
535-11599-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11599-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11599-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AIML-0603-3R3K-T
Description
FIXED IND 3.3UH 15MA 1.55 OHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 15 mA 1.55Ohm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
AIML-0603-3R3K-T Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.55Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
35 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
70MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)