AFBC-SH0603P-800T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
In Stock: 5 661
Datasheet
New at DigiKey
80 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3A 30mOhm
AFBC-SH0603P-800T
DigiKey Part Number
535-AFBC-SH0603P-800TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFBC-SH0603P-800T
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz