AFBC-SF0402-352T
DigiKey Part Number
535-AFBC-SF0402-352TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AFBC-SF0402-352TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AFBC-SF0402-352TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFBC-SF0402-352T
Description
FERRITE BEAD 3.5 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.5 kOhms @ 900 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 270mA 1.35Ohm
Category
Current Rating (Max)
270mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
1.35Ohm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
3.5 kOhms @ 900 MHz