ADFC15-2450.00-A-T
DigiKey Part Number
535-12208-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12208-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12208-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADFC15-2450.00-A-T
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.4dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADFC15-2450.00-A-T Models
Category
Ripple
0.5dB
Manufacturer
Abracon LLC
Insertion Loss
1.4dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.017" (0.43mm)