ACMS-Q4526C-101-T
DigiKey Part Number
535-ACMS-Q4526C-101-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMS-Q4526C-101-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMS-Q4526C-101-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS-Q4526C-101-T
Description
CMC 100UH 200MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200mA DCR 2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Manufacturer
Abracon LLC
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.108" (2.75mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
200mA