ACMP-Q7040-141-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-Q7040-141-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-Q7040-141-T
Description
CMC 9A 2LN 140 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 140 Ohms @ 100 MHz 9A DCR 10mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.150" (3.80mm)
Impedance @ Frequency
140 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
9A