ACMP-Q3226-102-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-Q3226-102-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-Q3226-102-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-Q3226-102-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-Q3226-102-T
Description
CMC 750MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 750mA DCR 200mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACMP-Q3226-102-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Manufacturer
Abracon LLC
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.100" (2.54mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
750mA