ACMP-1566-102-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-1566-102-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-1566-102-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-1566-102-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-1566-102-T
Description
CMC 9A 2LN 1 KOHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 9A DCR 10mOhm
Category
Current Rating (Max)
9A
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.614" L x 0.512" W (15.60mm x 13.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.260" (6.60mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz