ACM-31-601M-T
DigiKey Part Number
535-ACM-31-601M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACM-31-601M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACM-31-601M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM-31-601M-T
Description
CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 260mA DCR 800mOhm
Category
Current Rating (Max)
260mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.118" L x 0.063" W (3.00mm x 1.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz