ABMM2-24.000MHZ-E2-T
DigiKey Part Number
535-9638-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9638-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9638-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABMM2-24.000MHZ-E2-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABMM2-24.000MHZ-E2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.142" W (6.00mm x 3.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm