ABMM1-24.000MHZ-16-T
DigiKey Part Number
535-14418-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14418-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14418-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABMM1-24.000MHZ-16-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±50ppm Crystal 16pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABMM1-24.000MHZ-16-T Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Obsolete
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)