ABM11-48.000MHZ-D2X-T3
DigiKey Part Number
535-10951-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10951-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10951-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-48.000MHZ-D2X-T3
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11-48.000MHZ-D2X-T3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)