ABLS3-24.000MHZ-D4Y-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 973
Datasheet
24 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
Abracon: Who We Are Today
ABLS3-24.000MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
ABLS3-24.000MHZ-D4Y-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS3-24.000MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABLS3-24.000MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm