ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
535-10851-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12.288 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS3-12.288MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12.288 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm