ABLS2-22.1184MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
535-9880-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9880-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9880-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS2-22.1184MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Detailed Description
22.1184 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS2-22.1184MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
22.1184 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)